Urfa'da En İyi Kebap Nerede Yenir?

Urfa’da En İyi Kebap Nerede Yenir?

Şanlıurfa Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en gözde şehirlerinden biridir. Öyle ki her yıl şehir dışından binlerce turist, gezmek veya tatil amaçlı gelmektedir. Doğal güzellikleri, yemyeşil alanları, tarih kokan yapıları ile göz dolduran şehirde görülmeye değer birçok mekân bulunmaktadır. Peygamberler Şehri olarak da anılan bölge, gezilmesi gereken yerler dışında yöresel lezzetleri ile de oldukça meşhurdur. Şehir özellikle lezzetli kebap çeşitleri de oldukça meşhurdur. Urfa kebapçısı olarak birçok yer kaliteli hizmetleri ile öne çıkmaktadır.

Bölgede birbirinden lezzetli acı veya tatlı birçok kebap çeşidi sunulmaktadır. Et türleri ile öne çıkan şehirde lahmacun, kebap, çiğ köfte gibi meşhur lezzetler bulunmaktadır. Anadolu yemek kültüründe acı büyük bir rol oynamaktadır. Bölge halkı da acılı yemekleri fazlasıyla tüketmektedir. Şehirde yer sofraları oldukça meşhurdur. Ayrıca sıra gecesi etkinlikleri de bu bölgede düzenlenmektedir. Hem acıyı hem de tatlıyı bünyesinde barındıran yöresel yemekler, damaklarda unutulmaz tatlar bırakmaktadır. Urfada En İyi Kebap Nerede Yenir diye merak ediyorsanız, Cevahir Han Restoran’ı tercih edebilirsiniz.

Urfada En İyi Kebap Nerede Yenir

Urfa’da Kebap Yapan Yerler

Şanlıurfa adana kebap
Şanlıurfa adana kebap

Urfa gerek doğal alanları gerekse tarihi mekânları ile dikkat çeken şehirlerimiz arasında yer almaktadır. Şehir birçok lezzeti ile öne çıkmaktadır. Şehre tatil amaçlı gelip de denemeden dönmemeniz gereken tatlar arasında kebap çeşitleri bulunmaktadır. Patlıcan kebabı, haşhaş kebabı, ciğer kebabı, Urfa kebabı gibi kebapları oldukça meşhurdur. Şanlıurfa’nın en iyi kebapçıları arasında Cevahir Han Restoran yer almaktadır. Bu restoran özellikle geniş yemek menüsü ile öne çıkmaktadır. Eski bir han olan restoranda harika kebap çeşitlerinin tadına bakabilmeniz mümkündür. Mistik havası ile dikkat çeken şehirde kaldığınız süre boyunca aç gezmeyeceğinizi bilmenizi isteriz. Zira bölgede birbirinden güzel lezzetleri yemekler sunan birçok mekân mevcuttur.

Urfa’nın En İyi Kebapçısı

 
Şanlıurfa alinazik kuşbaşı
Şanlıurfa alinazik kuşbaşı

Urfa’da kebabı en iyi yapan yerlerden biri Cevahir Han Restoran’dır. Şehrin merkezi noktasında yer aldığı için ulaşım da son derece kolaydır. Şehri biraz gezdikten sonra hemen bu mekânı ziyaret edebilir ve lezzetleri yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Her akşam terasında sıra gecesi düzenleyen bu mekânda oldukça hoş saatler geçirebileceğinizi bilmenizi isteriz. Eğer kebabı yerinde yemek yerine evinize sipariş etmek isterseniz, mekânın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sitesinde birbirinden lezzetli birçok kebap çeşidi bulunmaktadır. Kebap sipariş et kısmına tıklayarak hemen kebap siparişinizi verebilirsiniz. Restoranda servis nasıl ki hızlıysa aynı hızla siparişinizde kapınıza gelecektir. Ayrıca restoran taze sıcak çayı ve meşhur mırra kahvesi ile de oldukça meşhurdur. Güne güzel bir kahve ile başlamak için bu mekânı ziyaret edebilir ve acı tadıyla bilinen mırra kahvesinden içebilirsiniz. Öğle yemeğinde canınız kebap çekerse yine bu mekânda en lezzetli kebapları yiyebilirsiniz.

Urfa’nın Meşhur Kebap Çeşitleri

Urfada En İyi Kebap Nerede Yenir
Urfada En İyi Kebap Nerede Yenir

Urfa lezzetli yöresel yemekleri ve yöresel tatlıları ile dikkat çeken şehirler arasındadır. Özellikle birbirinden lezzetli kebap çeşitleri ile oldukça ünlüdür. Kömür ateşinde pişen patlıcan kebabı, kebap çeşitleri arasında oldukça popülerdir. Urfa’ya yaz aylarında gelmeyi planlayan ziyaretçiler, bu kebabın tadına bakabilir. Muhteşem sosuyla dikkat çeken bu kebabı mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Kuzu etinin başrolde oynadığı haşhaş kebabı, acısız olarak yapılan Urfa kebabı da oldukça popülerdir. Özellikle acı ile arası olmayanlar Urfa acısız kebabı deneyebilir. Şişe takılarak sunulan veya dürüm şeklinde servis edilen ciğer kebabı da meşhur kebap çeşitleri arasında yer alır. Şanlıurfa’da kebap yenecek yerler aradığınızda Cevahir Han Restoran’ı ziyaret edebilirsiniz. Mekânda kebap çeşitlerinin yanı sıra lahmacun gibi meşhur lezzetlerde sunulmaktadır.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *