Urfa'da En İyi Kahvaltı Mekânları

Urfa’da En İyi Kahvaltı Mekânları
Şanlıurfa, Güneydoğu Anadolu’nun en popüler şehirlerinden biridir. Meşhur mutfağında tadılması gereken birçok lezzetler bulunmaktadır. Tarihi ve mistik bir havaya sahip olan şehirde, görülmeye değer çok sayıda turistik mekân mevcuttur. Şehre her sene dört bir yandan ziyaretçi gelmektedir. Havasıyla, suyuyla, misafirperverliğiyle, lezzetli yemekleri ile öne çıkan şehirde yapabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Urfa’nın sabah kahvaltıları da oldukça meşhurdur. Urfa kahvaltı yapabileceğiniz birçok popüler mekân vardır.Şehirde konakladığınız süre boyunca güne sabah meşhur mırra kahvesi ile başlayabilir, ardından lezzetli şölen tadında bir kahvaltı yapabilir ve harika vakitler geçirebilirsiniz. Ayrıca bol salçalı ve bol isotlu meşhur çiğ köftesinin tadına bakmadan şehirden ayrılmamanız önerilmektedir. Şehir ismi gibi şanlı yöresel lezzetleri ile öne çıkmaktadır. Sabahları güne harika bir kahvaltı eşliğinde başlamak istiyorsanız, serpme kahvaltı sunan mekânları ziyaret edebilirsiniz. Peynirinden sucuğuna, salçalı yumurtasından kaymağına kadar birçok lezzeti bu mekânlarda tadabilmeniz mümkündür. Şehirde yöresel yemeklerin ve tatlıların yanı sıra mutlaka nefis kahvaltı çeşitlerinden de tatmanızı tavsiye ederiz.

Urfa Kahvaltı Yerleri

Urfa Kahvaltı Yerleri
Urfa Kahvaltı Yerleri
Urfa kebap çeşitleri ile meşhur olduğu kadar serpme kahvaltı kahvaltıları ve açık büfeleri ile de dikkat çeken bir şehirdir. Birçok lezzetli bir arada tadabileceğiniz çok sayıda kahvaltı mekânı mevcuttur. Bazı mekânlarda Van yöresinin lezzetlerini aratmayacak kahvaltı çeşitlerine rastlayabilirsiniz. Mekânların tamamı nezih ve bir o kadar kalitelidir. Şanlıurfa kahvaltı mekânları arasında seçim yaparak güne harika bir kahvaltı şöleni ile başlayabilmeniz mümkündür. Tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ön plana çıkan şehirde kaldığınız süre boyunca farklı kahvaltı çeşitlerinin tadına bakabilirsiniz. Özellikle bahar ve yaz aylarında şehri ziyaret ederseniz, muhteşem doğa manzarasına karşı kahvenizi yudumlayabilir ve birbirinden lezzetli kahvaltı çeşitleri deneyebilirsiniz. Şehrin lezzetleri ile öne çıkan mekânlarını ziyaret ederek, hem karnınızı doyurabilir hem de daha önce hiç tatmadığınız lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Urfa’nın En İyi Kahvaltı Mekânı

cevahirhan şanlıurfa serpme kahvalti
cevahirhan şanlıurfa serpme kahvalti
Şanlıurfa’nın öne çıkan en meşhur kahvaltı mekânlarından biri Cevahir Han Restoran’dır. Güneşli güzel bir hava bu mekânı ziyaret ederek günü selamlayabilir ve eşsiz ve lezzetli yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Mekân güler yüzlü çalışanlarının yanı sıra lezzetli kahvaltı menüsü ile de dikkat çekmektedir. Hafta sonu aileniz veya sevdikleriniz ile birlikte unutulmaz bir kahvaltı deneyimi yaşamak istiyorsanız, bu mekânı gözü kapalı tercih edebilirsiniz. Serpme kahvaltı ile öne çıkan mekânda karnınız doymadan kalkmayacağınızı özellikle belirtmek isteriz. Hem göze hem de mideye hitap eden nefis lezzetleri ile Cevahir Han Urfa mekânı sizleri beklemektedir. Tereyağından bala, börekten birçok lezzete kadar aradığınız her lezzeti bu mekânda bulabilirsiniz. Hem uygun fiyatı hem de taptaze ürünleri ile dikkat çeken mekân sizleri de aralarında görmekten mutluluk duyacaktır.

Urfa’nın En İyi Kahvaltıcısı

Cevahirhan yeni
Cevahirhan
Şehirde birçok lezzeti bir arada bulabileceğiniz mekânlardan biri Cevahir Han’dır. Bu mekânın özellikle sabah kahvaltısı menüsü oldukça meşhurdur. Hem bölge halkı hem de şehir dışından gelen birçok ziyaretçi bu mekânın lezzetlerini oldukça fazla sevmektedir. Nezih bir ortam ve kaliteli hizmetler sunan mekânda yok yoktur diyebiliriz. Cevahirhan Şanlıurfa kahvaltı mekânları arasında en popüler mekânlardan biridir. Eski bir handa hizmet veren mekânın tarih kokan atmosferinde tarihe doğru kısa bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Sarayları aratmayacak ışıklandırması, zengin yemek menüsü ve harika hizmetleri ile bu mekân şehirde ilk sıralarda yer almaktadır. Harika iç dizaynı ve muhteşem atmosferi ile dikkat çeken bu mekânı ziyaret edilecekler listenize mutlaka eklemenizi tavsiye ederiz.
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *