Cevahir Han Şanlıurfa Müzikleri

Şanlıurfa Müzikleri

Şanlıurfa, türküleri ile nam salmış efsane şehirlerimizden biridir. Özellikle sıra geceleri ile oldukça meşhurdur. Urfa dendiğinde ilk akla gelen müzik etkinliklerinden biridir. Cevahir Han olarak, şehrin müzik kültürünün vazgeçilmelerinden biri olan sıra gecelerini sizlere canlı bir şekilde yaşatmaktayız. Mekânımızda şehre özgü tüm türküler ve gazeller, sıra gecesini yapan kaliteli bir ekip tarafından canlı olarak söylenmektedir. Ünlü çiğ köfteden tatlısına kadar birçok lezzeti sıra gecesi etkinliklerinde tatma fırsatını bulabilirsiniz. Cevahir Han’ın düzenlediği sıra gecelerinde bir yandan türkülerin arasında kaybolabilir, bir yandan da keyifli bir sohbete dâhil olabilirsiniz.

Şanlıurfa müzikleri ülkemizin dört bir yanında sevilerek dinlenen müzikler arasındadır. Cevahir Han Restoran’da şehre has türküleri canlı bir şekilde dinleyebilir ve sevdikleriniz ile birlikte unutulmaz eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz. Şehre geldiğinizde sıra gecesi eğlencelerinde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. Sıra gecesini yerinde yaşamak, söylenen şarkıların derin manası içerisinde kaybolmak, geleneksel dokuyu tatmak ve şehre özgü yemekleri yemek için doğru adrestesiniz.

Şanlıurfa Sıra Gecesi Türküleri

Şanlıurfa sıra gecesi türküleri ezelden beri çalınıp söylenen dillere adeta pelesenk olmuş türkülerden oluşmaktadır. Sıra geceleri Şanlıurfa kültür hayatında büyük bir öneme sahiptir. Şarkılı türkülü sıra gecelerinde sohbet de ön plandadır. Şehirde müziğin ortaya çıkmasında en büyük etkenlerden biri sıra geceleridir. Bu etkinlik gecelerinde usta çırak geleneği içerisinde türküler ve gazeller söylenmektedir. İster tek başınıza ister arkadaşlarınızla isterseniz aileniz ile birlikte bu eğlenceli etkinliğe katılım sağlayabilirsiniz. Şehirde unutulmaz bir müzik şölen yaşamak için kesinlikle doğru yerdesiniz.

Cevahir Han sıra gecesi ekibi ile birlikte türkülere eşlik edebilir, sıra gecesinin olmazsa olmaz yemeklerinden tadabilirsiniz. Ayrıca kişiye özel sıra gecesi organizasyonları da düzenlemekteyiz. Yılların tecrübeli ekibimiz ile birlikte siz değerli müşterilerimizi aramızda görmeyi umuyoruz. Urfa seyahatiniz esnasında mekânımızı ziyaret edebilir ve harika zamanlar geçirebilirsiniz. Urfa’nın vazgeçilmez mekânlarından biri olan Cevahir Han’da sıra gecesi türkülerini dinlemek bir başkadır. Bir yandan şehrin eşsiz tarihine doğru yolculuk yapabilir, bir yandan da Şanlıurfa müzikleri eşliğinde tatilinizin veya gezinizin keyfini sürebilirsiniz.

CEVAHİRHAN MÜZİKLERİ KARELERİ

VİDEOLARIMIZ